Kur griezties
Potes
Mājas aptieciņa
Veselības
Nelaimes gadījumu
Ceļojumu
Dzīvības
Uzņēmuma ārsts

Šobrīd aktuāli

Gripa

Tuvojas ziema, un arī gripa vairs nav aiz kalniem. Potēties pret gripu vai cerēt, ka nesaslimšu? Šis jautājums ziemas sākumā kļūst aktuāls daudziem.
Ja nevarat atļauties saslimt biznesa plānu dēļ, ja ir liels risks saslimt daudzo kontaktu dēļ, ja esat vecāks par 60 gadiem, ja ir kādas hroniskas slimības un gripa var izraisīt to saasināšanos vai vienkārši esat paradis profilaktiski rūpēties par savu veselību, tad gripas pote ir domāta Jums.
Gripas poti izdara reizi gadā pirms prognozētā gripas perioda sākuma.

B hepatīts

B hepatītu izraisa vīruss, ar ko cilvēks var inficēties vai nu ar inficēta cilvēka asinīm, vai dažādiem organisma sekrētiem. Slimība skar aknas, rada to funkciju traucējumus. Tā var noritēt gan vieglā formā, gan smagi. Daļa vīrusu hepatītu B pārslimojušo cilvēku kļūst par vīrusa nēsātājiem un ar laiku uz šī fona var attīstīties pat aknu ciroze vai aknu vēzis.
Lai pasargātu sevi no saslimšanas ar hepatītu B, ir jāsaņem 3 potes. Jaundzimušais pirmo poti saņem pirmo 12 stundu laikā, otro – pēc 1 mēneša un trešo – 6 – 8 mēnešu vecumā. Un Jūs?

Ērču encefalīts

Latvijā gandrīz trešā daļa ērču ir inficētas ar ērču encefalīta vīrusu. Ja inficēta ērce iekodusi cilvēkam, risks saslimt ir visai liels. Ērces ir aktīvas no aprīļa līdz oktobrim, ja vien gaisa temperatūra ir +5 °C un vairāk.
Lai sevi pasargātu no saslimšanas ar ērču encefalītu, jāsaņem pirmā gadā 2 potes. Potēšanos vēlams sākt laikā, kad ērces nav aktīvas. Tātad izdara 1. poti, pēc 1 – 3 mēnešiem izdara 2. poti un pēc 1 gada izdara 3. poti. Pēc tam ikkatru trešo gadu jāsaņem 1 pote, lai imunitāte saglabātos pietiekami augsta. Ja potēšanas cikls izjaukts, vai nu jānosaka imunitātes rādītāji, vai jāsāk viss no sākuma.

Veselības apskates

Uzņēmumiem, kuru darbinieki ir pakļauti veselībai kaitīgu darba vides faktoru ietekmei, jānodrošina savu darbinieku veselības pārbaudes. To nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 219 “Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude”.  Pārbaude ir jāveic ne tikai tiem darbiniekiem, kuri pakļauti putekļiem, vibrācijai, ķīmiskām vielām, bet, piemēram, arī darbiniekiem, kuri ilgāk par 2 stundām dienā strādā pie datora. Jūsu darbinieku veselība ir uzņēmuma interesēs un mēs parūpēsimies par to.

SIA “emedica” var palīdzēt noorganizēt Jūsu uzņēmuma darbinieku obligātās veselības pārbaudes, kā arī Jūsu darbinieku potēšanu un potēšanas plāna ievērošanu.

Mūsu plusi

  • kvalificēts un zinošs personāls
  • pieredze organizēšanā
  • un tas ir ērti

Jaunizveidotiem un esošiem uzņēmumiem esam gatavi

  • sniegt informāciju par strādājošo medicīnisko aprūpi
  • organizēt strādājošo obligātās veselības pārbaudes, kas nepieciešamas saskaņā ar ministru kabineta noteikumiem Nr. 219
  • veikt strādājošo profilaktiskās pārbaudes
  • noorganizēt un veikt strādājošo potēšanu
  • noformēt sanitārās grāmatiņas
Tavs mājas ārsts emedica! Pakalpojumu informācijas tālrunis 67491021
* Maksas pakalpojums - 0.73 Ls/min (iesk. PVN)