Kur griezties
Potes
Mājas aptieciņa
Veselības
Nelaimes gadījumu
Ceļojumu
Dzīvības
Deguna asiņošana. Cēlonis un sekas.

SIA „emedica”


Deguna asiņošanas iemesls parasti ir vai nu trauma, vai slimība. Iespējami arī citi varianti, piemēram, ja, piemēram, iesnu gadījumā deguns tiek tik ļoti urķēts, ka sāk asiņot.


<visas aktualitātes>


Deguna trauma. Vai tas ir nopietni?

Nopietni ir jebkura trauma. Deguns bieži cieš, ja sāk noskaidrot attiecības ar spēka palīdzību. Nereti arī alkohols te ir līdzdalīgs, un jūra tad ir līdz ceļiem…
Ja cietušais ir saņēmis sitienu pa seju, deguns asiņo, ir jāapzinās un jāizvērtē situācijas nopietnība. Cietušais būtu jāapskata ārstam, lai izvērtētu, vai nav lauzts deguna kauls vai citi galvaskausa kauli, vai nav smadzeņu satricinājums vai sasitums, vai nav citas dzīvībai bīstamas situācijas, piemēram, iekšēja asiņošana.
Nopietns simptoms ir samaņas zudums, kaut uz dažām sekundēm.

Ja deguns asiņo bieži

Deguna asiņošanu var izraisīt daudzas un dažādas slimības. Paaugstināts asinsspiediens ir viens no deguna asiņošanas iemesliem. Nereti hipertonijas slimnieki to izmanto pat par savdabīgu asinsspiediena ārstēšanas veidu – sak, pēc tam palika vieglāk. Šāda ārstēšanās metode nu nekādi nav atbalstāma.
Deguna asiņošana var būt pie dažādām slimībām. Kā viens no slimību izpausmes veidiem tā ir pie dažādām asins slimībām, piemēram, hemofilijas, trombocitopēnijas, agranulocitozes, leikēmijas u.c. Arī ateroskleroze, hroniski nieru iekaisumi, aknu ciroze, sirdskaites var būt par iemeslu, kura dēļ deguns asiņo. Katrā gadījumā gan būs sava atšķirīga iemeslu ķēdīte.
No infekcijas slimībām deguna asiņošanu biežāk novēro pie gripas.
Arī deguna un tā apvidus audzēji var izsaukt deguna asiņošanu.
Kāpšana kalnos, lidošana, darbs zem ūdens – tās ir situācijas, kad deguna asiņošanu var veicināt krasas atmosfēras spiediena maiņas.

Ko darīt?

Deguna asiņošana ir jāmēģina apstādināt. To, cik tas viegli vai grūti izdarāms, nosaka konkrētie apstākļi, kas asiņošanu izraisījuši, cik liels ir bojātais asinsvads, kurā deguna vietā tas atrodas.
Vienkāršākos gadījumos asiņošana parasti apstājas, ja nāsis saspiež starp pirkstiem un tur vairākas minūtes – piecas, desmit.
Ja tas nav personīgais deguns, ko turat saspiestu, jāatceras par inficēšanās draudiem ar slimībām, ko var pārnest ar asins palīdzību, piemēram, vīrusu hepatīts B, C, HIV. Gumijas cimdi šeit būtu ļoti vietā.
Vienkāršākos gadījumos ar to arī pietiek – asiņošana apstājas. Tad var satīrīt seju, iespēju robežās apģērbu, un raudzīt, kas darāms tālāk.
Tuvākajās stundās gan nevajadzētu degunu šņaukt, turēt galvu uz leju, fiziski strādāt, skriet u.tml.

Ja ar šo vienkāršo manipulāciju nepietiek vai, ja deguns asiņo bieži, tad ir jāmeklē medicīnas darbinieku palīdzība. Skolā vai bērnudārzā tā būs medmāsiņa, ja nelaime gadījusies uz ielas – neatliekamās medicīniskās palīdzības speciālisti, ja vaina hroniska, risinājums jāmeklē ģimenes ārstam vai otorinolaringologam.
Jūs varat jautāt SIA „emedica” brīvdienu ārstam Tālrunis 90003200 (0,73Ls/min)eXTReMe Tracker
* Maksas pakalpojums - 0.73 Ls/min (iesk. PVN)